Oratorium Salezjańskie przy ul Wodnej. Zuchy mamy z dwóch szkół- SP 170 i SP 5
Gromada Wschodzącego Słoneczka
Drużynowa – pwd. Magdalena Marciniak
Leśna Wróżka czuwającą nad lasem
Przyboczna – sam. Paulina Jędzrzejczak

Jak powstała gromada?
Jakieś 10 lat temu działała w tych okolicach koedukacyjna gromada “Poszukiwacze Przygód”, która z czasem podzieliła się na dwie jednostki. Chłopcy zachowali nazwę i pod wodzą Joja dalej szukali przygód, tymczasem Hania Drabik wyczarowała Zaczarowany Las. Gromada wtedy działała bardzo prężnie! W 2009 zawiesiła swoją działalność, a w 2010 postanowiłam ją odbudować. I oto jesteśmy znów :)


Czym się zajmujecie na co dzień?

Jakiś czas temu w Zaczarowanym Lesie stała się rzecz straszna. Zła czarownica rzuciła czar na las Leśnej Wróżki! W lesie poplątały się wszystkie drogi i nikt nie mógł nigdzie trafić, leśne stworzenia zaczęły się ze sobą kłócić, a skrzaty opuściły las… Zrozpaczona Wróżka zwróciła się o pomoc do zuchów. Z ich pomocą szybko przywróciła porządek w lesie. Zuchy odnalazły 6 magicznych drogowskazów stojąc na skrzyżowaniu dróg w środku lasu i wskazujących wszystkim drogę i przywróciły porządek w lesie. Zuchy zostały w Zaczarowanym Lesie,by jako Skrzaty razem z Leśną Wróżką pomagać innym i czuwać nad Zaczarowanym Lasem.

Wasze najciekawsze obrzędy to?
Już od czasów Hani w gromadzie jest totem- Skrzat, towarzysz Leśnej Wróżki, który był z nią w Lesie jeszcze przed tym, jak zła czarownica rzuciła na Las swoje zaklęcie. Oczywiście nie możemy Skrzata zostawić w harcówce samego, bo byłby bardzo samotny. Dlatego co tydzień idzie do domu z jednym z zuchów.
A poza tym bardzo podoba mi się piosenka gromady, napisana przez Hanię Drabik. I to, że nowe zuchy właściwie same wymyśliły nową melodię!;)

Coś, czym możecie się pochwalić:
Na naszym pierwszym Turnieju o Zuchowego Skrzata (po reaktywacji gromady) zajęłyśmy drugie miejsce. Byłyśmy z Pauliną szalenie dumne z naszych zuchów! :)

zebrała sam. Anna Krysiak